botox-manisa-dr-nuket-aydin-

BOTOX NEDİR ,  NE İÇİN KULLANILIR?

Botox aslında bir proteindir. Laboratuar ortamında clostridium botulinum bakterisinden elde edilir. Kimyasal formülü C6760H10447N1743O2010S32 şeklindedir. Botox yıllardır dünyada ve Türkiye’de uygulanmaktadır. Başvurular giderek artmaktadır. manisa botox

Botox özellikle kas hareketi ile ortaya çıkan kaş arası, alın ve göz çevresindeki mimik kırışıklıklarını iyileştirmek amacıyla kullanılır. Halen kliniklerde en çok uygulanan kozmetolojik işlemdir. Uygulama uzman ellerde kansız, kesiksiz, ameliyatsız ve son derece pratiktir.

BOTOX ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Botox etki süresi kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama   4-8 ay arasındadır. Süreyi alkol, sigara kullanımı, stres düzeyi, uyku düzeni, güneş ve sauna alışkanlıkları, beslenme şekli gibi pek çok faktör etkilemektedir.

Botoks uygulamasında acı hissedilir mi? Çok küçük miktarda botoks çok ince ve küçük iğnelerle kırışıklıkların giderileceği alana uygulandığından rahatsızlık hissi çok az olur.  Anestezi gerektirmez. Botoks uygulama sırasında buz tutularak uygulamanın konforu artırılabilir.

YAN ETKİSİ VARMIDIR? KİMLERE UYGULANAMAZ?

Botox küçük iğneler ile uygulanır. Uygulama yerinde küçük kızarıklıklar ve bazen birkaç gün süren baş ağrısı görülebilir. Uygun olmayan ellerde göz kapağında düşüklük görülebilir. Hamilelerde ve bilinen kas hastalığı olan insanlarda uygulanmaz. Uzman ellerde son derece güvenli bir uygulamadır.

BOTOX UYGULAMASINDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Botoks uygulamasından hemen sonra yüz yıkanabilir ve her türlü makyaj ürünü kullanılabilir. Botoks uygulamasından sonra, enjeksiyon yapılan bölgelere iki gün masaj yapılmamalı, özellikle makyaj temizlenirken o bölgeler fazla ovuşturulmamalıdır. Yine iki gün için aerobik, step gibi egzersiz programlarına ara verilmelidir.

CİLT GENÇLEŞTİRMR İŞLEMLERİ DIŞINDA NERELERDE KULLANILIR?

Tıpta bir çok alanda kullanılan botulinum toksin maddesi; antiaging (cilt gençleştirme) alanında OnaBotulinumToxinAformuyla kullanılmaktadır. Sıkça uygulanan ve bilinen bu alanların dışında aşağıdaki alanlarda da botox kullanımı oldukça yaygındır.

  • Migren Tedavisi (Migren Botoksu)
  • Aşırı Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi (Terleme Botoksu)

Dermatolog / Uzm. Dr. Nüket Aydı / Manisa

Botox uygulamsı ile ilgili sorularınızı iletişim sayfamızda bulunan soru sor sekmesinden bize iletebilir, en geç 3 gün içerisinde geri dönüş alabilirsiniz.

Randevu Al