dolgu-manisa-dr-nuket-aydin-
dolgu-manisa-dr-nuket-aydin-

DOLGU UYGULAMALARI NEDİR ?

Dolgu uygulamaları kozmetolojik işlemler içerisinde en çok başvurulan uygulamaların üst sıralarında yer alır.  Hyalorunik asit vücudumuzda doğal olarak bulunur. Ancak yaşla miktarı azalır. Sonuç olarak bize esneklik kaybı,  önce ince ve daha sonra kalın kırışıklıklar olarak geri döner. Sağlıklı bir yüz için, kaybettiğimiz bu doğal dolgu malzemesini yerine koymak gerekmektedir. Dermatoloji hekimleri olarak dolgu işlemlerinden kliniğimizde dudak dolgunlaştırma, gözaltı torba ve koyuluklarını azaltma, elmacık kemiklerini belirginleştirme, burun ve dudak kenarı çizgilerini iyileştirme, dudak kenarlarını kaldırma, çeneye şekil verme, burun ucu kaldırma , burun şekillendirilmesi, kaş kaldırma, gülme çizgilerinin yok edilmesi gibi pek çok alanda faydalanmaktayız.

DUDAK DOLGUSU:

Yaşla beraber dudak konturu dediğimiz, dudaklarımızın dış sınırı silinmeye ve içe dönmeye başlar.  Yüz ifademizde oldukça önemli bir yere sahip olan dudaklarımızın tekrar eski günlerine dönmesine yardımcı olur. Ayrıca dudak asimetrin düzeltmek, dudak köşelerini kaldırmak, dudak üzerinde oluşan çizgileri yok etmek amacıyla da kullanırız. İşlem öncesinde anestezik krem uygulaması dolgu işlemini konforlu hale getirir.

GÖZALTI  IŞIK DOLGUSU:

Göz yaşı çukurumuzun devamı ve göz altlarımızdaki çukurun belirginleşmesi bizi yaşlı ve üzgün gösterir. Gözaltı ışık dolgusu yine hyaloronik asit bazlı bir dolgudur. Sadece gözaltı değil yanaklarımızın üst kısımları da uygulamaya tabi tutulur. Uygulama ile torbalardan, çukur görünümden kurulurken çok daha taze ve genç bir yüze sahip olabiliriz.

ELMACIK VE ŞAKAK BÖLGESİ DOLGUSU:

Zamanla kaybettiğimiz yağ dokusunun en açık etkilerini bu bölgelerde görürüz.  Bu alanların dolgu uygulaması ile beklenenden çok daha fazla ve doğallıkta bir etki görürüz. Adeta yüzün ışıltısı geri döner.

BURUN VE DUDAK KENARI ÇİZGİLERİ;

Zamanla aşağı yer değiştiren yağ pedleri ve yağ dokusunun erimesi ile beraber dudak ve burun kenarında çizgiler ve oluklar oluşur. Aynaya bakınca bizim üzgün yorgun görünmemize neden olur. Bu bölgeye uygun kalınlıkta hyalorunik asit uygulaması ile olukların silindiğini ve azaldığını görürüz.

ÇENE DOLGUSU:

Çene yüz ifademizi düşündüğümüzden çok daha fazla etkiler. Özelikle küçük, geride duran çene yada belirgin gamzeli çene, yahut da kare yapıdaki çene yapısı mudahale etmek uygun çene formlarıdır. Özellikle dudak dolguları ile beraber yapılan çene dolgularında hem hastayı hemde dermatoloğu mutlu eder.

BURUN DOLGUSU:

Yan ve ön profilden düşük burun ucu ya da burun kamburu hastayı mutsuz eder. Böyle durumlarda uygulayacağımız dolgu işlemi burun ucunu kaldırabilir, burun kamburunun daha iyi görünmesini sağlayabiliriz. Ayrıca kaş kaldırma işleminde de hyalorunik asitten faydalanmaktayız…

 

DOLGU İŞLEMİ NE KADAR SÜRER ve YAN ETKİSİ VARMIDIR?:

Uygulama alanı ve uygulanan miktara göre süresi değişmekle beraber 10-45 dk arasında değişebilir. Uygulama sonrası hasta günlük yaşamına hemen dönebilir. Kişiden kişiye değişmekle beraber İğne giriş yerlerinde birkaç gün sürecek milimetrik morluklar ve hafif ödem olabilir.

DOLGU İŞLEMİNİN KALICILIK SÜRESİ NEDİR?:

Kullanılan dolgu malzemesi, kişinin metabolik yapısı, uygulanan yer, kişinin yaşam biçimi(alkol-sigara kullanımı) gibi pek çok faktör süreyi etkileyebilir. Ancak kabaca 6 -18 ay arasında diyebiliriz.

DOLGU VE BOTOX FARKLI UYGULAMALARMI?

Kesinlikle evet. Halk arasında iki uygulamayı karıştıranlar olabiliyor. Botox bizim kırışıklıklarımızı açar, bizim yüzümüzü asla şişirmez, ayrıca iki uygulamanın beraber uygulanması çok daha iyi sonuçlar verir.

DOLGU UYGULAMSININ FİYATI NEDİR;

Uygulama yapılan alan, kullanılan miktar, ürünün çeşidi uygulamanın fiyatını belirler.